• Školský časopis

• Milí čitatelia,

sme veľmi radi, že sa Vám môžeme ešte raz v tomto školskom roku prihovoriť zo stránok nášho časopisu Zelenou o nás. Tentokrát veru bolo o čom písať! Zažili sme oslavu, aká sa nekoná každý rok. Prinášame Vám dojmy z našich výletov, súťaží, ocenení, môžete sa ponoriť do našich úvah, prečítať si anketu s deviatakmi a ešte..., veď čítajte! Prajeme Vám krásne leto!

Vaša redakcia

Zelenou_o_nas__9._cislo.pdf

• Školský časopis - Zelenou o nás č. 8

• Milí čitatelia,

nakoľko sme boli zavalení mnohými povinnosťami, pretože väčšina redakčnej rady sa pripravovala na prijímačky, finalizácia ôsmeho čísla časopisu sa nám časovo natiahla. Ale konečne máme úspešne po prijímačkách a sme veľmi radi, že sa nám podarilo dokončiť aj náš časopis, ktorý prináša zaujímavosti z nášho školského života. Prajeme Vám príjemné čítanie:-)

redakčná rada

• Exkurzia Osvienčim, Krakov, Vielička

• Naši deviataci sa v dňoch 22. a 23. mája vybrali spoznávať minulosť k našim severným susedom. Ako sa vraví: kto nepozná svoju minulosť, je odsúdený prežiť ju znova. A to, samozrejme, nechceme. Preto sme navštívili koncentračný tábor v Osvienčime, kde sme si pripomenuli obete nacizmu a holokaustu. Návšteva tohto pochmúrneho miesta v nás zanechala hlboké stopy a konkrétnejšiu predstavu obludnej doby. Večer sme sa presunuli do slnkom zaliateho Krakova, kde sme si mohli vychutnať festivalovú atmosféru v historickom centre. Následne sme v Krakove navštívili hrad Wavel a kúsok za týmto krásnym mestom aj soľnú baňu Wielička. Vo veľkolepom soľnom svete sme  isto nachodili tisíce krokov a zdolali stovky schodov. Niektorí sa aj "na vlastný jazyk" presvedčili, že steny v bani sú slané :-) Pri východe z bane sme si pochutili na sladkých krowkách. Tie boli vynikajúce a také sú aj naše spomienky na túto exkurziu.

Eva Mackaničová, Zuzana Šinkovicová, Ľubica Maďarová

• Rétorika – Štúrov Zvolen

• Dňa 27. apríla 2023 sa naše dve žiačky zúčastnili na okresnom kole v rétorike na ZŠ Černyševského. Vzorne reprezentovali našu školu, o čom svedčia aj ich úspechy.

V 1. kategórii 1. miesto obsadila Laura Kosnáčová zo 4.B triedy. Bude nás reprezentovať v celonárodnej súťaži.

V 2. kategórii 2. miesto obsadila Lea Lalíková z 9.A triedy.

Víťazkám srdečne blahoželáme!

• Ocenenie školského časopisu

• Milí žiaci, milí rodičia, milí priatelia našej školy,

s potešením vám oznamujeme, že tvorivá práca členov redakčnej rady nášho školského časopisu “Zelenou o nás” zožala úspech. V celoslovenskej súťaži školských časopisov PRO SLAVIS sme získali krásne 3. miesto. Je to pre nás impulz do ďalšej tvorby. Aktuálne finalizujeme jarné číslo. Máte sa opäť na čo tešiť.

Zuzana Šinkovicová

koordinátorka redakčnej rady

• Nové športové ihrisko

• Našim žiakom II. stupňa pribudlo v areáli školy nové športové ihrisko. Žiaci ho budú využívať v rámci hodín telesnej a športovej výchovy. Poďakovanie za finančný príspevok z poslaneckej priority patrí pánovi Fischerovi.

• Zápis do 1. ročníka šk. r. 2023/2024

• VÁŽENÍ ZÁKONNÍ ZÁSTUPCOVIA,

V DŇOCH PIATOK 14.4.2023 OD 15:00 DO 18:00 HOD

SOBOTA 15.4.2023 OD 08:00 DO 12:00 HOD

SA V NAŠEJ ŠKOLE USKUTOČNÍ ZÁPIS DETÍ DO 1. ROČNÍKA ZŠ PRE ŠKOLSKÝ ROK 2023/2024.

PROSÍME VÁS, ABY STE VOPRED VYPLNILI ELEKTRONICKÚ PRIHLÁŠKU, KTORÁ BUDE ZVEREJNENÁ NA WEBE ŠKOLY OD 3.4.2023 DO 15.4.2023

VYTLAČENÚ PRIHLÁŠKU PRINESTE SO SEBOU NA ZÁPIS.

Prvý školský obvod ZŠ Budatínska 61, 851 06  Bratislava tvorí v zmysle

VZN MČ Bratislava – Petržalka č. 2/2023 územie:

Budatínska (čísla 33 – 81 a párne čísla 10 – 36),

Beňadická (okrem nepárnych čísel 9 – 21),

Lietavská,

Vyšehradská (nepárne čísla 1 – 23 a všetky párne čísla),

Znievska.

VIAC INFORMÁCIÍ K ZÁPISU NÁJDETE NA:

• 2% z dane

• Milí rodičia a sympatizanti školy,

prosíme, zvážte poukázanie 2% z dane nášmu rodičovskému združeniu.

Váš príspevok bude použitý v prospech našich žiakov a na skvalitňovanie  výchovno-vzdelávacieho procesu.

ĎAKUJEME!

Viac informácií nájdete na:

• Návšteva detí z MŠ Lietavská

• V piatok 3. februára 2023 sme mali v škole milú návštevu, prišli nás pozrieť detičky z MŠ Lietavská, ktoré boli zvedavé na svoju budúcu veľkú školu.