Žiaci druhého stupňa sa podujali pomôcť svojim rovesníkom z Ukrajiny a prišli s vynikajúcim nápadom zorganizovať predajné trhy. Bolo úžasné sledovať, s akou vervou a oduševnením sa pustili do predaja chutných koláčikov, kávičky, hračiek, kníh... . Ukázali, že majú srdiečka na správnom mieste a z mnohých sa vykľuli skryté talenty - môžeme spomenúť baristu "amatéra", od ktorého kávička chutila viac, než v top kaviarni; business manažérku, čo flexibilne prispôsobila svoju ponuku a za x eur ponúkala svoj záskok pri písomke, či vypracovanie domácej úlohy až po doučovanie; predajcu toaletného papiera, ktorý vtipne dokázal predať tú najobyčajnejšiu vec za veľmi slušný peniaz..
Áno, tieto deti si napriek svojmu veku veľmi dobre uvedomujú, že to, čo je pre nich úplnou samozrejmosťou môže momentálne ich ukrajinským rovesníkom pripadať ako malý zázrak.
Sú úžasní, empatickí, kreatívni a sú to naši žiaci!
Vyzbierali sme krásnych 1420 eur, ktoré sme vložili na účet organizácie UNICEF na verejnú zbierku „Modrý gombík 2022“ zameranú na pomoc ukrajinským deťom.
ĎAKUJEME!




