• MEDZINÁRODNÝ DEŇ STROMOV

• Každoročne pripadá na 20. októbra.

Slovensko patrí medzi najlesnatejšie krajiny v Európe a pýši sa až 41 percentnou zalesnenosťou.

Zámerom je, aby si ľudia uvedomili estetickú, psychologickú a hospodársku hodnotu stromov a podporili tak tento deň zasadením nového.

Stromy majú kľúčový význam pre kvalitu života človeka a ostatných organizmov. Okrem produkcie kyslíka prispievajú k zlepšeniu mikroklímy.

Stromy vytvárajú bohatý ekosystém, slúžiaci všetkým organizmom.

My sme si tento deň pripomenuli zasadením ôsmich ovocných stromov na školskom dvore.

Na tejto akcii sa zúčastnili žiaci: 6.B, 6.C, 7.B, 8.B a 8.C

• Okresné kolo Olympiády zo slovenského jazyka

• V roku 2022 sa okresné kolo Olympiády v slovenskom jazyku uskutoční prezenčne vo štvrtok 10. 11. v priestoroch ZŠ Budatínska.

Termín prihlásenia (elektronickej registrácie cez EduPage) je do 28. 10. 2022.

Štartovné vo výške 5€ budú účastníci platiť  pri podpise prezenčnej listiny v deň súťaže.

Prezentácia súťažiacich: 8:25 – 8:55

Začiatok súťaže: 9:00

Súťaž skončí okolo 12:30, organizátor súťažiacim nezabezpečuje obed.

• ZBER PAPIERA

ZBER PAPIERA

Vážení rodičia, milí žiaci, opäť vás vyzývame k zberu papiera. Prosíme, aby ste papier priniesli riadne zviazaný a dodržiavali harmonogram, kedy ho môžete priniesť. Nosiť prosíme len papier - letáky, noviny, časopisy, staré zošity, kartón zložený, nie iný materiál, ako napr. prímes plastov, kovové spinky a pod.

Termín: 17.10. - 21.10.2022
            (okno kabinetu TSV - od ihriska)

PO 7:15 – 7:55
            UT 7:15 – 7:55
            ST 7:15 – 7:55
            ŠT 7:15 – 7:55
            PI 7:15 - 7:55 14:00 – 14:3O

• Kreativite sa medze nekladú

• Vyslovujeme veľké uznanie a poďakovanie našim žiakom VIII. C triedy Tamare O. a Tomášovi M., ktorí neváhali obetovať 21 hodín svojho voľného času a vytvorili originálne dielo inšpirované divadelným svetom a nádherným baletným predstavením  "Labutie jazero". Je až neuveriteľné, čo dokázali s kartónom, čipkou, tužkovými batériami, ale predovšetkým svojou fantáziou a kreativitou. Ozvučená scéna, javisko i hľadisko prepracované do najmenších detailov sú pozoruhodnou ukážkou ich zmyslu pre detail a predstavivosti hodnej profesionálnych umelcov. Svoje dielo budú mať možnosť prezentovať v jednotlivých triedach v rámci predmetu Hudobná výchova, ktoré tým nepochybne obohatia.

Do ďalšej tvorby želáme veľa šťastia!