• Darujte nám 2%

• Milí rodičia a priatelia školy,

opäť je ten čas, kedy máme možnosť poukázať svoje 2% pre dobrú vec. Nenechajme ich preto prepadnúť a venujme ich nášmu Rodičovskému združeniu ZŠ Budatínska. Ako na to? Pripravili sme pre vás info TUhttps://www.zsbudatinska.sk/2-z-dane/

Rada rodičov.

#Spoločne za krajšiu a kvalitnejšiu školu pre naše deti.

• Masky sa zabávali

• Dňa 7. februára 2024 pani vychovávateľky a páni vychovávatelia pripravili pre deti veselú akciu "Detský karneval".

Vo vestibule školy sa v nákazlivom rytme stretli princezné, rytieri, batmani, spidermani, čarodejníci, víly, čerti, papagáje a mnoho ďalších známych rozprávkových bytostí, športovcov, zvieratiek.

• Vianočný koncert

• Ľudová hudba Dudíci a náš kolega Jozef Ivaška ml. pripravili pre prvý stupeň krásny koncert.

Tucet piesní od vianočnej klasiky, cez operetu až po rozprávky potešil všetkých a navodil tú správnu sviatočnú atmosféru.

Za hrejivé spríjemnenie dňa ďakujeme.

• 10. číslo školského časopisu Zelenou o nás

• Milí čitatelia,

náš časopis Zelenou o nás pre vás s láskou tvoríme už štvrtý rok. Dnes vám prinášame nové číslo, v ktorom sa dozviete novinky zo života v našej škole. Absolvovali sme rôzne výlety, exkurzie, športové súťaže, otvorili sme svoje srdcia a pomohli aspoň malou mierou tým, ktorí to potrebujú viac ako my.

Prajeme príjemné čítanie:-)

Vaša redakcia

• Krabičky plné lásky

• TENTO ROK SA NAŠA ŠKOLA OPÄŤ ZAPOJILA DO KRÁSNEJ AKCIE „KOĽKO LÁSKY SA ZMESTÍ DO KRABICE OD TOPÁNOK“.

ĎAKUJEME ŽIAKOM, ICH RODIČOM A NAŠIM ZAMESTNANCOM, KTORÍ OKREM MALIČKOSTÍ, ČO POTEŠIA OSAMELÝCH SENIOROV, NEZABUDLI DO KRABIČKY VLOŽIŤ AJ KÚSOK SVOJHO SRDCA!

• Mikulášska kvapka krvi

• Mestská časť Bratislava-Petržalka v spolupráci s Národnou transfúznou službou Slovenskej republiky už tradične organizuje dobrovoľné darovanie krvi pod názvom Mikulášska kvapka krvi.

V roku 2023 sa Mikulášska kvapka krvi uskutoční v utorok 5. decembra od 8:00 do 12:00 v Cik-Cak Centre na Jiráskovej 3. Pre účasť je potrebná online rezervácia termínu vopred prostredníctvom registračného formulára na webe petrzalka.sk/kvapkakrvi, a to najneskôr do piatka 1. decembra 2023 (vrátane).

Rezervácia termínu je prístupná všetkým záujemcom, ktorí krv darovať môžu, vrátane prvodarcov.

O darcov sa budú v priebehu trvania akcie starať zdravotné sestry z NTS SR spolu so zamestnancami oddelenia sociálnych vecí, ktorí okrem navodenia príjemnej vianočnej atmosféry zabezpečia i pitný režim a malé občerstvenie.

• Postupujeme!

• Dňa 24.10.2023 sa v areáli našej školy uskutočnilo základné kolo 25. ročníka McDonald´s Cup vo futbale.

Zúčastnilo sa ho šesť škôl okresu Bratislava V. Naši žiaci si vybojovali postup do okresného kola.

ŠPORTU ZDAR!

• Zábavné popoludnie ŠKD prinieslo farebné potešenie z lietajúcich šarkanov.

Slniečko aj vetrík nám boli priaznivo naklonené :)

• AREA SYMBIOSIS

• AREA SYMBIOSIS - jedinečný, úžasný a hlavne náučný schodík bude slúžiť rozšíreniu vedomostí našich žiakov, podporí zážitkové učenie a v neposlednom rade prispeje k estetizácii okolia školy.

Pokračovanie nabudúce...  ;-)

• BIELA PASTELKA

• Dobrý deň,

ďakujeme veľmi pekne, že sa Vaša škola zapojila do zbierky Biela pastelka 2023. Vaši študenti boli snaživí, za čo im patri naše veľké ĎAKUJEM! Spolu vyzbierali krásnych 310,24 €.

Ďakujeme za spoluprácu a tešíme sa opäť o rok :)

Mgr. Tomáš Bako
            Vedúci Krajského strediska Bratislava

Krajské stredisko Bratislava
            Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska
            Slovak Blind and Partially Sighted Union
          • ORGANIZAČNÉ POKYNY

• Organizačné pokyny na dni 4.9. a 5.9.2023

4.9.2023  Slávnostné otvorenie školského roka 2023/2024

1. ročník

Zraz žiakov pred školou (hlavný vchod) 7.45 hod. 8.00 – privítanie vo vestibule školy, odchod do tried, pobyt v triedach do 9.15 hod. Obed v školskej jedálni o 10.00 hod. pre prihlásených žiakov.

Prevádzka ŠKD podľa potreby bude od 10.00 hod. do 16.00 hod.

2. – 4. ročník

Nástup žiakov o 9.00 hod. pred bočným vchodom pre I. stupeň, kde si žiakov prevezmú triedni učitelia. Žiaci si prinesú písacie potreby a zápisník.

Pobyt v triedach do 10.45 hod., následne o 11.00 je obed v školskej jedálni pre prihlásených žiakov.

Prevádzka ŠKD bude od 10.45 hod. do 16.00 hod.

5. – 9. ročník

Nástup o 9.00 hod. pred bočným vchodom pre II. stupeň, kde si žiakov prevezmú triedni učitelia. Žiaci si prinesú písacie potreby a zápisník.

Pobyt v triedach do 10.45 hod., následne o 10.45 hod. je obed v školskej jedálni pre prihlásených žiakov.

5.9.2023   POBYT  V TRIEDACH S TRIEDNYMI UČITEĽMI

1. ročník do 10.45 hod., obed v ŠJ pre prihlásených žiakov o 11.00 hod.

2. – 4. ročník do 11.40 hod., následne obed v ŠJ pre prihlásených žiakov

5. – 9. ročník do 12.35 hod., následne obed v ŠJ pre prihlásených žiakov

Od 5.9.2023  ŠKD ranná činnosť od 6.30 hod. a  ŠKD popoludňajšia činnosť do 17.00 hod.

OD 6.9.2023   VYUČOVANIE PODĽA RIADNEHO ROZVRHU HODÍN.

• Dôležitý oznam pre budúcich prvákov

dostali ste prihlasovacie mená a heslá do EduPage (školský informačný systém).

Prihlásiť sa môžete aj z mobilného telefónu, ak si nainštalujete aplikáciu.

Ak máte záujem o stravovanie v školskej jedálni, je potrebné prihlásiť sa do EduPage a poslať Zápisný lístok na stravovanie s Návratkou – obedy platný od 1.9.2023

Postup prihlásenia do EduPage:

web stránka: https://zsbudatinska.edupage.org/

Prihlasovacie meno: zadáte Vašu e-mailovú adresu, ktorú ste uviedli v elektronickej prihláške

Heslo: neviem

Vzápätí Vám príde do e-mailovej schránky Vaše heslo, ktoré si môžete zmeniť

- teraz sa už môžete prihlásiť do Edupage,

- Úvod,

- Žiadosti- vyhlásenia,

- Pridať žiadosť/vyhlásenie

- Zápisný lístok na stravovanie s Návratkou – obedy

- vyberiete školský rok 2023/2024,