• Novinky

      • OFN Petržalka 2019

      • Už niekoľko rokov sa žiaci 1. stupňa zapájajú do športových súťaží nazvaných Olympijský festival nádejí Petržalka. Tento rok sa uskutočnil už VII. ročník. Našu školu počas piatich dní reprezentovalo 30 žiakov z 2. -4. ročníka.

       V cyklokrose obsadil 3. miesto Damuel Vecúrik. Plavecká štafeta v zložení Kristína Baňařová, Klára Paduchová, Adam Trabalka a Samuel Vencúrik boli ocenení za 3. miesto. V atletike si Lukáš Chren vybojoval zlatú medailu za 1. miesto v hode a Jakub Urbanovič 3. miesto v skoku. Najúspešnejší boli Viktória Habarová a Tomáš Marták, ktorí vo výtvarnej časti súťaže o najlepší plagát OFN získali 1. miesto pre našu školu a  2. miesto pre jednotlivcov.

       Všetkým ďakujeme za reprezantáciu školy a víťazom blahoželáme.

       15.6. sa ešte štvorčlenné družstvo zúčastní minibasketbalu.

       fotoalbum

      • 2.A v prírodovednom múzeu

      • Žiaci 2.A triedy v rámci MDD navštívili prírodovedné múzeum, kde okrem čepcov z rôznych častí Slovenska mohli vidieť zvieratá z našich riek, lesov, ale aj morské živočíchy či zvieratá z praveku nájdené na našom území. Ako akciu si mohli pohladkať aj živé zvieratá, ako morča, psa, hada a maxi slimákov. Úsmev na ich tvárach naznačuje spokojnosť s výletom. 

       fotoalbum

      • 4.D vo včelárstve

      • Žiaci zo IV. D triedy si na mesiac máj naplánovali  " sladkú exkurziu " do včelárstva v Devínskej Novej Vsi. Navštívili včelárstvo, o ktoré sa s láskou  stará pán Ing. Dedinský podľa tradície svojich predkov. 120 rokov tvrdej práce prinieslo úspechy a tento med dostal veľa ocenení, napr: zlatú a striebornú medailu z Bruselu a Varny.  Žiaci  ochutnali  medík, prezreli si prevádzku na spracovanie - stáčanie medu, vyrobili si sviečku z vosku, navštívili včelín a videli v sklenenom úli kráľovnú matku, trúda a včielky robotnice priamo pri ich práci. Včielky svojou pracovitosťou a disciplínou môžu byť pre  ľudí veľkým vzorom. Aj preto žiakov zaujal výrok slávneho vedca Alberta  Einsteina ktorý povedal, že ak zahynie posledná včielka na Zemi, ľuďom zostane najviac päť rokov života na planéte Zem. Žiaci si odniesli domov voskové sviečky a malý medík ako darček. S programom exkurzie boli veľmi spokojní, lebo prežili veľa pekných zážitkov v slnkom zaliatej prírode v spoločnosti včielok.

       fotoalbum

      • ŠvP Duchonka 4.A, 4.B, 4.C

      • Štvrtáci prežili týždeň od 5.mája do 10. mája v krásnom prostredí Pvažského Inovca na Duchonke. V dopoludňajších hodinách sa aj učili, no popoludní a večer ich vždy čakal zaujímavý program. Okrem športových aktivít to boli súťaže s prírodovednou tematikou, výtvarné súťaže, nácvik tanečných choreografií, spoločenské hry a pod. Najväčší úspech mala opekačka a celodenný výlet do Bojnej. Domov sa vrátili veselí a oddýchnutí.

       fotoalbum

      • ŠvP SKI Makov 2.A, 3.A, 3.C, 3.D

      • 18.5. - 24.5. sa druháci a tretiaci učili v prírode. Počas pobytu absolvovali zaujímavé vychádzky a výlety. V popoludňajších hodinách usporiadali turnaje vo vybíjanej a futbale. Jednotlivé aktivity boli zamerané na utužovanie vzťahov medzi deťmi, rozvíjanie kolektívnej činnosti, predstavivosti a kreativity. Na spiatočnej ceste ešte navštívili Trenčiansky hrad, nakúpili suveníry a potom sa už len tešili na svojich najbližších.

       fotoalbum