• Zápis do 1. ročníka 2024/2025

Zápis do prvého ročníka šk. roka 2024/2025 v našej škole bude prebiehať v dňoch

12.4.2024 od 15:00 do 18:00 a 13.4.2024 od 8:00 do 12:00.

List zriaďovateľa:

ZaPIS_DETI_do_ZS_2024-2025.docx

Oznámenie o povinnom zápise detí do 1. ročníka:

ZS_Budatinska_zapis_sk_r_2024_2025.pdf

Deň otvorených dverí:

eduresized_DOD_ZS_Budatinska.jpg

eduresized_DODharmonogram.jpg

Príslušné tlačivá:

V prípade ak:

- sa zákonní zástupcovia dohodli, že všetky písomnosti týkajúce sa prijímania dieťaťa na základné vzdelávanie bude podpisovať len jeden, vypíšte písomné vyhlásenie:

Pisomne_vyhlasenie.docx

- nie ste v kontakte s druhým zákonným zástupcom dieťaťa, vypíšte čestné vyhlásenie:

Cestne_vyhlasenie_zak._zastupcu.docx

- máte záujem o štúdium mimo územia SR, vypíšte nasledovnú žiadosť:

Ziadost_o_povolenie_vzdelavania_mimo_uzemia_SR.doc

- máte záujem zaškoliť dieťa narodené po 31.8.2018, vypíšte nasledovnú žiadosť:

Ziadost_o_zaskolenie_dietata_narodeneho_po_31.8.2018.docx

- máte záujem o odklad školskej dochádzky, vypíšte nasledovnú žiadosť:

Ziadost_o_odklad.doc

Ponúkame:

V školskom roku 2024/2025 plánujeme otvoriť triedu s anglickým programom CLIL. Informácie budú záujemcom poskytnuté priamo pri zápise lektorkami z Elitenglish.

Krúžok anglického jazyka:

INFO_NA_WEB__2024-25_Budatinska_1_ROCNIK_kruzok.pdf

Pomôcky do 1. ročníka:

• veľký zošit bez linajok – formát A4
          • obaly na zošity a učebnice
          • ceruzky č. 2
          • plniace pero na atrament
          • sada farbičiek
          • výtvarná výchova :  vodové  farby, štetec plochý a guľatý, pohárik na vodu, nožnice, farebný papier, lepidlo, plastelína, temperové farby
          • telesná výchova :  cvičebný úbor, tenisky s bielou podrážkou, vrecko na uloženie vecí – všetko s vyznačeným menom
          • prezuvky s bielou podrážkou uložené vo vrecku – všetko s vyznačeným menom

Z našej galérie:

Budete mať prváka?

Vážení rodičia!

Vaše 6-ročné dieťa by malo nastúpiť v septembri do 1. ročníka základnej školy. Podľa skúseností pracovníkov centra pedagogicko - psychologického poradenstva a prevencie nie všetky 6-ročné deti sú schopné v tomto veku zvládnuť nároky 1. triedy bez vážnejších problémov.
                Fyzickú (telesnú) zrelosť posúdia detskí lekári pri predškolských zdravotných prehliadkach.
                Psychickú (duševnú) zrelosť posudzujú bezplatne na Vašu žiadosť psychológovia centra pedagogicko - psychologického poradenstva a prevencie.
                Predkladáme Vám základné informácie o tom, čo by Vaše 6-ročné dieťa pred vstupom do školy malo vedieť a ako by sa malo správať, aby zvládlo nároky 1. ročníka bez väčších problémov.

BUDÚCI PRVÁK BY MAL VEDIEŤ:

• samostatne sa obliecť a obuť
          • mať správne stravovacie a hygienické zručnosti
          • vyjadrovať sa plynule
          • nakresliť postavu so všetkými základnými znakmi
          • vystrihnúť jednoduchý tvar podľa predkreslenej čiary
          • poznať základné farby
          • spočítať predmety do "päť"
          • rozprávať obsah krátkej rozprávky a rozumieť jej obsahu
          • naučiť sa naspamäť detskú pesničku alebo básničku
          • vysloviť krátke slovo samostatne po hláskach
          • orientovať sa v priestore, vie kde je "vpredu", "vzadu", "hore", "dole", "vpravo", "vľavo"

AKO BY SA BUDÚCI PRVÁK MAL SPRÁVAŤ:

• vydrží pri hre alebo inej činnosti 15-20 minút
          • začatú prácu alebo hru dokončí, nezačína neustále niečo nové, neodbieha
          • na nové prostredie a osoby si zvyká bez väčších problémov (neplače, neskrýva sa za rodičov, neuteká)
          • väčšinou sa hráva spoločne s deťmi, nestráni sa ich spoločnosti, nie je medzi deťmi bojazlivý a plačlivý
          • nie je agresívny, spory s deťmi dokáže riešiť väčšinou bez bitky, hádky, vzdorovitosti
          • v jeho správaní by sa nemali prejavovať zlozvyky, ako napríklad: cmúľanie prstov, ohrýzanie nechtov, časté pokašliavanie, žmurkanie

Je pravdepodobné, že Vaše dieťa spĺňa všetky uvedené predpoklady a požiadavky a je dobre    pripravené na školu.
                Ak máte pochybnosti o tom, či je Vaše dieťa dostatočne pripravené pre školskú dochádzku, navštívte centrum pedagogicko - psychologického poradenstva a prevencie kde psychológ dokáže presnejšie zistiť úroveň školskej pripravenosti Vášho dieťaťa a poradí Vám ako môžete svoje dieťa pripravovať na školu v tej oblasti, v ktorej má ešte problémy a poskytne Vám bezplatne aj vhodné podnety a materiály.
                Pokiaľ dieťa zaostáva vo viacerých oblastiach zvládnutie nárokov základnej školy mu môže spôsobiť výrazné problémy. Podľa zákona však môžeme spolu s riaditeľstvom základnej školy (len s Vašim súhlasom) odložiť dieťaťu povinnú školskú dochádzku o jeden rok.

Podrobnejšie informácie o vstupe dieťaťa do 1. ročníka nájdete na www.rodinka.sk.