• Školský psychológ

• V  priebehu celého školského roka poskytovanie individuálnej a   skupinovej  psychologickej starostlivosti, podľa potreby jednotlivých žiakov, triednych kolektívov, pedagógov, rodičov a školy – predbežná diagnostika, individuálne a skupinové poradenstvo, konzultácie,  intervencie. Okrem iného to zahŕňa nasledovné:

Práca so žiakmi nachádzajúcimi sa v  kríze, pri súčasnej spolupráci  so psychológmi CPP.

Práca s  deťmi zo sociálne a  kultúrne menej podnetného prostredia.

Poznávanie žiakov s  poruchami správania a  v  spolupráci s  pedagógmi  a rodičmi  pomoc pri vytváraní  opatrení  na zlepšenie situácie.

Poznávanie neprospievajúcich  žiakov a  žiakov učiacich sa pod svoje možnosti  a  účasť na realizácii účinných intervencií do výchovno- vzdelávacieho procesu.

V  prípade potreby  zabezpečovanie potrebných vyšetrení v CPP a  spravovanie agendy týkajúcej  sa  vyšetrení v CPP.

Počas celého školského roka - pomoc pri vytváraní nestresovej  a humánnej atmosféry v škole, ktorá by pozitívne vplývala na žiakov i pedagogických pracovníkov.

Pomoc pri zlepšovaní vzájomných vzťahov medzi žiakmi navzájom, žiakmi a učiteľmi, učiteľmi navzájom. Prevencia šikany a kyberšikany.

Podľa  potrieb školy a  aktuálnej situácie – realizácia jednorazových  preventívnych  aktivít  s  rozličným zameraním (formou prednášok, diskusií, hier) – napr. prevencia závislostí, otázky efektívneho učenia, vzťahov, zvládania stresu.

V prípade potreby sprostredkovanie potrebnej odbornej pomoci – u iných odborníkov, lekárov a pod.

Monitorovanie aktuálnej situácie počas prestávok v triedach a pomoc pri ich riešení.

Školský psychológ: Mgr. Barbara Korbeľová

Konzultačno - poradenský deň pre rodičov: utorok, alebo po dohovore- telefonickom,  mailovom

E-MAIL: bari.korbelova@gmail.com

TELEFÓN: 0911 789 533