• Školský časopis

• Milí kamaráti, milí rodičia, milí čitatelia!

S radosťou púšťame do sveta 2. číslo nášho časopisu Zelenou o nás. Veríme, že sa Vám bude páčiť. Číslo sme pripravovali s veľkou radosťou. Je o novinkách v škole, o našich radostiach, obavách, našej tvorbe, kultúre, prírode i o úspechoch. A tých nebolo málo. Prajeme príjemné čítanie:-)

Vaša redakčná rada

Zelenou_o_nas__2._cislo.pdf

• Jarné prázdniny

• Milí naši žiaci,vážení rodičia,

prajeme vám príjemné prežitie jarných prázdnin.

Oddýchnite si, naberte veľa síl na pokračovanie v školských povinnostiach a najmä zostaňte všetci zdraví.

Zamestnanci školy

• Naši žiaci na popredných miestach...

• V priebehu mesiacov január a február prebehli okresné kolá olympiád z viacerých predmetov a žiaci našej školy sa v rôznych kategóriách dokázali umiestniť aj na popredných miestach.

Okresné kolo matematickej olympiády:

1. miesto - Nela CEC, Marek GRU

3. miesto - Matej BÚL

Okresné kolo geografickej olympiády:

3. miesto - Simon BYS (postup do krajského kola)

Okresné kolo biologickej olympiády:

1. miesto v projektovej časti - Tadeáš BRU (postup do krajského kola)

3. miesto - Emma SOT

Okresné kolo dejepisnej olympiády:

1. miesto - Simon BYS (postup do krajského kola)

3. miesto - Emma SOT

Našim víťazom srdečne blahoželáme, držíme im palce v ďalších postupových kolách a všetkým zúčastneným ďakujeme za ich účasť.

• Víkendové testovanie Petržalka

Na webovej stránke Petržalky nájdete zoznam odberných miest, na ktorých bol zriadený objednávkový systém:

• Nástup do školy od 15.2.2021

na základe rozhodnutia starostu MČ Bratislava – Petržalka, od 15.2.2021 otvárame prezenčné vzdelávanie pre žiakov 1. a 2. ročníka.

Žiaci 3. a 4. ročníka pokračujú v dištančnom vzdelávaní.

Organizácia prezenčného vzdelávania:

-          nástup od 7.30 hod.

o   1. ročník vchádza hlavným vchodom,

o   2. ročník vchádza bočným vchodom pre I. stupeň.

-          pri vstupe do školy predkladajú zákonní zástupcovia čestné vyhlásenie o bezinfekčnosti (viď príloha) VyhlasenieBezinfekcnostRodicia.docx  a k nahliadnutiu potvrdenie o negatívnom výsledku RT-PCR testu alebo potvrdenie negatívneho výsledku antigénového testu certifikovaného na území Európskej únie (nie staršie ako 7 dní) alebo potvrdenie o výnimke;

-          rodičia (zákonní zástupcovia) nemôžu vstupovať do budovy školy.

-          vyučovanie bude prebiehať podľa upraveného rozvrhu od 8.00 do 11.40 hod. – s upraveným rozvrhom vyučovacích hodín vás oboznámia vyučujúci;

-          ŠKD bude zabezpečený od 11.40 do 16.30 hod.;

STRAVOVANIE

-          Všetci žiaci 1. a 2. ročníka sú prihlásení na stravu v ŠJ. V prípade, že nemáte záujem o stravovanie vášho dieťaťa, je potrebné ho najneskôr do 15.2.2021 do 7.30 hod. odhlásiť. Žiaci 3. a 4. ročníka sú zo stravy odhlásení.

-          Stravovanie v ŠJ bude zabezpečené po skupinách:

1. skupina: I. A, I. B a I. C – 11.40 – 12.05 hod.

2. skupina: I. D,  I. E a II. C  – 12.05 – 12.30 hod.

3. skupina: II. A, II. D – 12.30 – 12.55 hod.

4. skupina: II. B – 12.55 – 13:15 hod.

-          Zákonný zástupca zabezpečí pre žiaka každý deň dochádzky okrem štandardného vybavenia:

dve rúška (jedno na tvári a jedno náhradné),

papierové jednorazové vreckovky.

-         Zákonný zástupca je povinný každé ráno skontrolovať zdravotný stav dieťaťa, ak dieťa vykazuje symptómy akéhokoľvek ochorenia, zákonný zástupca ho nesmie poslať do školy a musí postupovať v zmysle platných opatrení.

-          Nikto s príznakmi infekcie dýchacích ciest, ktoré by mohli zodpovedať známym príznakom COVID-19, ako aj inej infekčnej choroby nesmie vstúpiť do priestorov školy.