• OKRESNÉ KOLO BIOLOGICKEJ OLYMPIÁDY

Veľká radosť!

Tadeáš Brunovský zo VI.A triedy si "vybojoval" úžasné 1. miesto v OKRESNOM KOLE BIOLOGICKEJ OLYMPIÁDY.

Veľká vďaka aj pani učiteľke Mgr. Ľudmile Bobokovej, ktorá Tadeáša perfektne pripravila.

• NOVODOBO SO SHAKESPEAROM

Veľký deň!!!

Vo štvrtok 25.04.2019 sa v ZŠ Tupolevova uskutočnilo okresné kolo súťaže NOVODOBO SO SHAKESPEAROM.

ZŠ Budatínska bola naozaj úspešná!!!

Umiestnenia:

• SPEV kategória 7. - 9. ročník:

Sofia Maskalíková 1. miesto

• PRÓZA kategória 5. - 6. ročník:

Ela Valentová 1. miesto

• ENGLISH STAR

V piatok 10. mája 2019 sa v školskej jedálni uskutočnila zaujímavá súťaž ENGLISH STAR. Prihlásilo sa spolu 36 detí z 1. aj 2. stupňa!!!

Deti príšli na 7:55 hod. a po úvodných pokynoch začali písať súťažný test, ktorý trval 45 minút. Deti sa vrátili do tried po prvej vyučovacej hodine.

Vyhodnotenie aj s cenami očakávame do 10. júna!!!

• Žiaci 4.D v ÚĽUVe

Žiaci zo IV.D triedy navštívili v prvých jarných mesiacoch Školu remesiel, ktorú organizuje ÚĽUV - Ústredie ľudovej umeleckej výroby v Bratislave. Pod vedením skúsených lektoriek sa zoznámili so starými remeslami našich dávnych predkov - Slovákov, ktoré ich živili a pomáhali im spríjemňovať a skrášľovať ich príbytky.Na chvíľu sa tak stali drotármi - vyrábali z drôtu ozdobné predmety. Skúsili si, ako treba s drôtom pracovať, aby ich ruky vyčarovali krásne srdiečka a veľkonočné vajíčka. Popasovali sa aj s tkaním a vyrobili si ozdobné náramky. Zoznámili sa so starými krosnami, ktoré v minulosti tkali plátno a koberce. Šikovne sa popasovali aj s maľovaním na sklo, aby krásnymi obrázkami prekvapili svojich rodičov. Najviac pozornosti si zaslúžila keramika a výroba keramických výrobkov z hliny, ktorá im učarovala a pod vedením pani lektorky veľmi zaujala. Staré remeslá našich predkov žiakov

• ZÁPIS DETÍ DO PRVÉHO ROČNÍKA

Zápis budúcich prvákov patrí k najvýznamnejším udalostiam v školskom roku. Aj tento víkend sme vo vyzdobených triedach privítali rodičov a ich deti, ktoré sa chcú stať našimi prváčikmi. Pani učiteľky si všímali, ako sú deti na vstup do prvého ročníka pripravené. Mnohé z nich čítali, kreslili, počítali, ale sa aj hrali, či pozerali rozprávku. Ďakujeme všetkým rodičom, ktorí si vybrali práve našu školu. Tento rok ich bolo 142.

• Zvonenia

Nedeľa 19. 5. 2019