• Vedúca školskej jedálne a kuchyne: Darina Fazekasová.

Telefón:02/63 829 207

email: sjbudatinska@gmail.com

Hlavná kuchárka: Alena Mátéová
        Stránkové dni: každý deň od 7.00 do 8.00 hod.

Zapisny_listok_ZS_na_sk.ro._2022-23.docx

Vzor_Oznamenie_o_donaske_dietnej_stravy_2022-23.docx

Ku každej poriadnej škole patrí aj školská jedáleň. V tomto školskom roku sa v našej jedálni stravuje   590 stravníkov. Jedáleň poskytuje samozrejme možnosti stravovania žiakom I., II. stupňa, učiteľom a iným záujemcom o stravovanie.

Jedálny lístok (podľa vyhlášky č 330/2000 Zb. z. príloha č. 1) je zostavený na základe zásad pre zostavovanie jedálnych lístkov. Aktuálny jedálny lístok je vyvesený pri vchode do školy a v školskej jedálni a na Edupage.
        Skladba jedálneho lístka je nasledovná:
           1x  v týždni múčne jedlo (sladké) , 1x týždenne polomäsité
           2x  v týždni celé mäso
           1x  v týždni slané bezmäsité jedlo

Ceny obedov sú nasledujúce:

• 1. - 4. ročník     -    2,10  €
        • 5. - 9. ročník     -    2,30 €
        • zamestnanci         -    2,80 €

Od 1.1.2021 je paušálna réžia 10€ (viď VZN č.15/2020 z 15.12.2020)

Obedy sa platia vždy mesiac vopred podľa splatnosti uvedenej v Edupage. Zákonný zástupca dieťaťa môže uhrádzať platbu za stravu cez internet banking alebo VIAMO. Stravník je zahlásený vždy na obed pokiaľ ho zákonný zástupca cez Edupage neodhlási. Ak chce zákonný zástupca svoje dieťa zo stravy odhlásiť dlhodobo, je potrebné napísať žiadosť a poslať ju email školy (zsbudatinska@gmail.com resp sjbudatinska@gmail.com) alebo priniesť do ŠJ.

Obed

Škola je zapojená do projektu zdravá škola, ktorý sa samozrejme najviac dotýka práve školskej jedálne. Obed pozostáva z polievky, hlavného jedla, nápoja ovocia, alebo dezertu a šalátu. Šaláty a zeleninové prílohy sa pripravujú vždy čerstvé z čerstvej sezónnej  zeleniny. Pri zostavovaní jedálnych lístkov dbáme hlavne na pestrosť, striedanie technologických postupov ( varenie, dusenie, pečenie atď. ), taktiež aby prílohy k hlavnému jedlu sa striedali a jedlá boli vždy chutné a nutrične vyvážené.

Odhlásenie

Žiaci, alebo ich rodičia môžu v prípade choroby, školského výletu, či z iného dôvodu stravníka odhlásiť najneskôr do 7.30 hod príslušného dňa cez Edupage.

Číslo účtu ŠJ IBAN SK51 5600 0000 0094 0107 3009

Aktualizované 05.01.2023