• Prečo sa stať členom Rodičovského združenia

Vážení rodičia,

vzhľadom na to, že sa vyskytli otázky ohľadom členstva v RZ pri ZŠ Budatínska 61, Bratislava, ako napríklad: „Je členstvo v RZ povinné?“, „Aké výhody z toho plynú pre rodičov a ich deti?“, „Nemôžem zaplatiť menej?“ atď. . Pokladáme za prospešné Vám poukázať na výhody členstva v RZ, ktoré nie je povinné, ale výhodné a to nie len pre šikovnejšie deti . Príspevok na RZ nepožadujeme od sociálne slabších rodín a rodín v hmotnej núdzi (stačí oznámiť triednemu učiteľovi ). Deti pochádzajúce zo slabšie zabezpečených rodín a rodín v hmotnej núdzi podporuje RZ aj bez členského príspevku. Výšku príspevku (každý rok) schvaľuje RR pri ZŠ Budatínska 61, Bratislava na prvom zasadaní v danom školskom roku. Z vyzbieraných príspevkov, ktoré ste si schválili prostredníctvom Vášho zástupcu TA v RR pri ZŠ Budatínska 61, Bratislava sa prispieva na chod krúžkov, exkurzie, vybavenie ZŠ, ŠJ, ŠKD, na akcie ako sú diskotéky a karnevaly, hradíme štartovné v súťažiach a olympiádach, úspešní žiaci        v súťažiach a olympiádach získavajú od RZ vecné odmeny, nakupujeme každý rok výkresy a dvojhárky, v predošlých školských rokoch sme prispeli na výbavu odborných učební (ako napríklad počítačová učebňa), zakúpili sme knihy do školskej knižnice – povinné čítanie, nákup magnetofónov, CD prehrávačov, športového vybavenia (lopty, kolobežky, ochranné helmy, vzduchovky pre strelecký krúžok atď.), kníh na hodiny Dejepisu, Geografie a iných predmetov, pre žiakov s vyznamenaním na konci roka zakupujeme vecné odmeny (knihy, MP3 prehrávače, atď.). Finančne sme tiež prispeli pri obnovení WC a tried na našej škole. Každý rok tiež zabezpečujeme akciu pod vedením p. vychovávateľky Nygrinovej „Zdravý úsmev“, kde školská zubárka všetkým deťom zabezpečí fluorizáciu zubov. Na Mikuláša a MDD deti dostavajú sladkosti a iné pozornosti. Okrem tohto a vyššie uvedeného je množstvo iných akcií, aktivít a podpôr pre Vaše deti od RZ. Aj tento rok sa budeme snažiť v čo najväčšej miere prispieť na aktivity detí a nie len to. V pláne máme finančne prispieť pri obnovení tried na našej škole. Pri tejto akcií (obnove tried) uvítame akúkoľvek pomoc a spoluprácu. Myslím si, že všetci dobre vieme aká zlá je finančná situácia v školstve, preto sa založilo RZ pri ZŠ Budatínska 61 v Bratislave, aby sme aspoň trochu prispeli pri zabezpečovaní lepších podmienok pre naše deti a to nie len na vyučovaní, ale aj ŠKD, ŠJ, krúžkoch a pri iných aktivitách. Pevne dúfame, že rodičom na svojich deťoch záleží  a aspoň formou príspevku na RZ prispejú k zabezpečeniu lepšieho a zdravšieho rozvoja ich detí. Ostatné a bližšie informácie môžete získať zo Stanov RZ pri ZŠ Budatínska 61, Bratislava, ktoré vychádzajú z podkladov a usmernení SRRZ, alebo si môžete vypýtať kontakt priamo na predsedu RZ pri ZŠ Budatínska 61, Bratislava – p. Szabovú od p. riaditeľky Mgr. Režnákovej, prípadne sa zúčastniť na stretnutí RR pri ZŠ Budatínska 61, Bratislava, ktoré sa vždy koná 30 minút pred triednym aktívom pre  1. stupeň a vyjadriť svoj názor, pripomienky, návrhy atď.. Úprimne dúfame, že týmto stručným popisom našej činnosti a aktivít sme Vám aspoň trošku priblížili prácu RZ a využitie Vašich príspevkov. Pevne dúfame,  že sa stanete členmi RZ a aj v udúcnosti budeme môcť počítať s Vašou podporou a spoluprácou.

S pozdravom Výkony výbor RZ pri ZŠ Budatínska 61, Bratislava

Vypracoval: UV RR pri ZŠ Budatínska 61, Bratislava